top of page

Магальський ліцей імені Григорія 
Нандріша

Булінг

Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Про затвердження плану заходів щодо реалізації норм положень Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»

Переглянути

Про затвердження плану заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) 

Про затвердження заходів до

Всеукраїнської акції

"16 днів проти насильства"

Переглянути

Про затвердження плану заходів 
щодо протидії торгівлі людьми на період 2020-2021 року

Переглянути

Про затвердження плану заходів

щодо протидії торгівлі людьми на період 2021-2022 року

Кампанія ЮНІСЕФ

"Викресли булінг"

Як боротися з булінгом:

поради для дітей

Роз'яснення щодо застосування наказу МОН України від 28.12.2019 №1646

що таке булінг.jpg
типові ознаки булінгу.jpg
протидія булінгу.jpg

Порядок подання та розгляду (з дотриманням конфіденційності) заяв про випадки булінгу (цькування) в закладі освіти, порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування).

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) в закладі освіти та відповідальність осіб, причетних до булінгу (цькування)

 Із метою створення безпечного освітнього середовища в закладі освіти здобувачів освіти педагогічні працівники, батьки та інші учасники освітнього процесу зобов’язані повідомляти керівника закладу про випадки булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
 Відповідно до такої заяви керівник закладу видає рішення про проведення розслідування з визначенням уповноважених осіб. Для прийняття рішення за результатами розслідування керівник закладу скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять систематичний характер, то керівник закладу повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей.
 У разі, якщо комісія не кваліфікує випадок як булінг, а постраждалий не згодний із цим, то він може звертатися до органів Національної поліції України із заявою.
 Керівник закладу повідомляє про терміни, порядок реагування на доведені випадки булінгу, відповідальність осіб, причетних до булінгу та процедуру розгляду відповідно до законодавства.
 Згідно з КУпАП булінг учасника освітнього процесу тягне за собою накладання штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів або від 20 до 40 годин громадських робіт. Якщо булінг вчинено групою осіб або повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тоді штраф становитиме від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів або громадські роботи від 40 до 60 годин. Булінг, вчинений малолітньою або неповнолітньою особою, тягне за собою накладання штрафу на батьків або осіб, які їх замінюють.

 

Рекомендації до оформлення заяви:
1. Заява подається державною мовою.
2. Чітко вказуються прізвища.
3. Дотримання вимог до оформлення реквізитів.
4. Не допускати виправлень.
5. Зміст заяви пишеться в довільній формі.

1. У день подання заяви видається наказ по закладу освіти про проведення розслідування з визначенням уповноважених осіб.


2. Створюється комісія з розгляду випадків булінгу (цькування) (далі – Комісія) зі складу педагогічних працівників (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьків постраждалого та булера, керівника закладу освіти та скликається засідання.


3. Комісія протягом 10 днів проводить розслідування та приймає відповідне рішення:
– якщо Комісія визнає, що це був булінг (цькування), а не одноразовий конфлікт чи сварка, тобто відповідні дії носять системний характер, про це повідомляються уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна превенція) та Служба у справах дітей;
– якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згоден з цим, то він може одразу звернутись до органів Національної поліції України із заявою.


4. Рішення Комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів Комісії.


5. Кривдник (булер), потерпілий (жертва булінгу), за наявності — спостерігачі зобов’язані виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) в закладі освіти.

все про булінг 1.jpg
все про булінг 2.jpg
все про булінг 3.jpg
при порушенні прав звертайтесь.jpg
Головне-в-законі-про-булінг.jpg
види булінгу.jpg
stop булінг.jpg
поради батькам булінг.jpg
bottom of page