top of page

Магальський ліцей імені Григорія Нандріша

  • Фото автораПартіка Аурелія Петрівна, ЗДНВР

Тиждень румунської мови та літератури

Основні моменти тижня румунської мови та літератури у Магальському ліцею Григорія Нандріша з радістю та гордістю ми провели тиждень румунської мови в ліцею Гр. Нандріша, виводячи на перший план багатство нашої мови та заохочуючи культурний і літературний дух нашої шкільної спільноти.

1. Відкриття тижня – понеділок

 Тиждень розпочався насичений енергією та творчістю з відкриття наших культурно-освітніх заходів.  Ми розпочали з декорування вестибюлю школи, перетворивши його на яскравий та привабливий простір.  Виготовлені учнями стенди на тему «Портрети» з «Учнівської творчості», «Не забувай бути ввічливим» внесли ковток свіжого повітря в наше шкільне середовище. Розпочався тиждень урочистим відкриттям свят.  Шкільний хол був прикрашений плакатами, на яких на передньому плані були портрети майстрів румунської літератури та творчість наших учнів.  Окремий стенд був відведений для пам’яті письменників-класиків, а інший – для творчості студентів.  Прозвучав заклик до ввічливості та поваги, наголошуючи на важливості атмосфери поваги в школі.

  2. Відкритий урок румунської літератури – вівторок

 У вівторок вчителька Георгіна Бурковська провела захоплюючий відкритий урок з румунської літератури  у 6-му А класі. Учні мали змогу дослідити всесвіт класичних письменників. , під керівництвом викладача, висвітлюючи значення їхньої праці в межах нашої літератури. На відкритому уроці у 6 класі вчителька Бурковська Георгіна разом з учнями досліджували світ Mihail Sadoveanu, povestirea "În Pădurea Petrișorului".  Здобувачі освіти брали активну участь, і Тетяна Еремій та Єва Гумайло відзначилися своєю залученістю та знаннями.  В класах 7-А, Б, В змагалися в інтелектуальному заході, Ion Creangă și opera де були нагороджені найспритніші учні.  Ана Габор отримала спеціальну нагороду за вагомий внесок.

 3. Гра-змагання урок Cel mai isteț   – середа

 У середу вчитель Крістіна Федореак-Буєніца принесла радість та інтерактив, організувавши урок-змагання.  У 5-х А, Б  класах.   Анастасія Кукулеак була нагороджена медаллю. Здобувачі освіти мали цікавий освітній досвід, який стимулював їх творче мислення та змагальний дух у повчальний спосіб. Під керівництвом вчительки Крістіни Федоряк-Бужєніці у класах було проведено сповнене енергії та інтелекту змагання. Найрозумніший учениця Кукуляк  Анастасія була нагороджена медаллю, підкреслюючи таким чином важливість стимулювання та визнання зусиль здобувачі освіти.  Ліцеїсти намалювали портрети Ștefan cel Mare.

 4. Відкритий урок румунської мови - четвер

 У четвер у 6-Б класі під керівництвом вчителя Аліни Прокопчук було проведено відкритий урок з румунської мови на тему загальні та власні іменники. Здобувачі освіти мали можливість підкреслити свої мовні навички та поділитися своєю пристрастю до мови в цікавій та інтерактивній формі. Вчитель Аліна Прокопчук провела цікавий урок на тему Substantivele proprii și comune про загальні та власні іменники.  Учень Андрій Заводовський показав неабиякі знання, тим самим підкресливши своє розуміння та пристрасть до мови.

 5. Кінець тижня – п'ятниця.

Тиждень закінчився успішно завдяки підтримці деяких проектів вищих класів.  Здобувачі освіти мали можливість представити. Наш тиждень закінчився на високій ноті творчості, справжньої вітрини таланту наших учнів.  Найкрасивіший твір створили учні 8-А, Б класу Марія Кудла, Даніела Бойчук, Арієна Бесплітнік.  Доповіді Ніколети Ґарабаджієвої, Вікторії Дмітрієвої, Юстини Кобрач, Іона Гостіюка показали глибину нашого літературознавства. Дякуємо всім причетним за їхній внесок у цей тиждень, присвячений румунській мові та нашій національній культурі!


Comments


bottom of page