top of page

Магальський ліцей імені Григорія Нандріша

  • Фото автораФедоряк-Буженіца Крістіна Дмитрівна, ЗДВР

Святий Миколай завітав сьогодні в наш ліцей

Сьогодні наш ліцей разом з Св.Миколаєм подарували подарунки дітям внутрішньо переміщених осіб , які проживають на території Магальської громади

Astãzi liceul Mahala împreuna cu Moș Nicolae am dãruit cadouri la copii refugiați care locuiesc pe teritoriu comunei Mahala

Вчителька історії Гостюк Г. П. провела цікаву екскурсію в музеї ліцею для любих гостей ВПО . Astăzi liceul nostru cu drag a primit oaspeți - este vorba de refugiați , care locuiesc in satul Mahala. Pentru ei profesoarea de istorie Gostiuc Ana a petrecut o excursie in muzeul liceului , le-a povestit despre istoria, obiceiurile, Tradițiile , portul și îndeletnicirile locuitorilor satului Mahala . A amintit și despre familia Nandriș, anume despre Grigore Nandriș a cărui nume poartă liceul și despre sora lui celebră Anița Cudla-Nandriș.


Comments


bottom of page