top of page

Магальський ліцей імені Григорія Нандріша

  • Фото автораГостюк Ганна Петрівна, вчителька історії

П’ять днів присвячених історії!

Під таким гаслом з 30 січня по 3 лютого 20-23 р. пройшов тиждень історії у Магальському ліцеї ім. Гр. Нандріша, під керівництвом Гостюк Ганни Петрівни та Заводовської Діани Василівни.

Цей тиждень було проведено згідно з планом роботи школи та з метою розвитку інтересу учнів до вивчення історії, виховання патріотизму, любові до рідного краю, підготовки учнів до вибору майбутньої професії.

Основні завдання тижня:

- Підвищення інтересу учнів до історії;

- Розширення й поглиблення знань та умінь учнів з предмету;

- Створення сприятливих умов для виявлення знань та вмінь учнів у нестандартних ігрових ситуаціях.

До відкриття тижня у коридорах школи було оформлено виставку учні, батьки та вчителі мали можливість оглянути впродовж тижня. Також 30 січня був проведений урок-реквієм “Пам'ять героїв Крут” з 9-10класами, приурочений до річниці трагічних подій у станції крути, коли українська молодь поклала життя за незалежність України. На жаль, історія повторюється і зараз, під час російської агресії на Україну, знову найкращі сини гинуть за незалежність України.

31 січня в 11 кл. був проведений брейн-ринг “Україна у нас єдина”, на якому учні мали можливість показати свої знання з історії України та рідного краю. Програвших не було, бо всі збагатилися новими знаннями.

Також була організована виставка літератури на історичну тематику та виставка – презентація кращих учнівських проектів з 9-11 класів.

У 7-8 класах проведена інформаційна 10-хвилинка “Цікаві факти про Україну”.

1 лютого з учнями 9-А та 9-Б класів була проведена вікторина “Україна – єдина”, приурочена до Дня Соборності України – 22 січня, який був у канікулах. Учні показали достойні знання з історії, географії, мови українського народу. Хоча питань було дуже багато та різних, найвищі знання показала учениця 9-А класу Явдошик Софія, близько до неї по балах були Єремій Василь, Дмитрієва Вікторія та Лабач Рената.

З великим ентузіазмом пройшов проект у 8-х кл. “7 чудес: світу, України, нашого села”, в якому учні представили цікаві матеріали з всесвітньої історії, історії України та рідного села. Переможці: Бурега Тетьяна, Григорощук Софія, Саїнчук Аріадна.

Вчителям історії Заводовською Д.В. був проведений День відкритих дверей у музеї. Учні з великою зацікавленістю ознайомились з експонатами, багато з яких вже зникають, ознайомились з побутом селян Магали.

3 лютого з учнями 11 класу був проведений захід по історії села Магала “Пам’яті трагічних подій у с. Лунка 6-7 лютого 1941 р.”, коли розстріляли радянські прикордонники групу мирних селян – до 600 чоловік та закопали на березі Прута. Захід почався з гімну с. Магала, учні почули свідчення очевидців, вірши про ці події, познайомились з документами та фотоматеріалами.

Неабиякий інтерес пробудив конкурс знавців історії “Я люблю Україну”, проведений серед учнів 5-6 класів. Учні ознайомилися з цікавими фактами з історії України, складали прислів’я. Розгадували кросворди. Найкращий знавець історії Кожукар Андрея, Заводовський Андрій, Дєєва Даниєла та Гумайло Єва.

На кінець тижня були проведені підсумки тижня історії та відбулось нагородження переможців.

Вищезазначені заходи сприями підвищенню зацікавленості учнів у вивчення історичних знань. Рівень ефективності проведених заходів був достатньо високим, що дало змогу розвивати творчі здібності учнів, поглиблювати та розширювати знання про історію.


Comentarios


bottom of page